Publisert: 12. august 2026 | Sist endret: aldri | Forfatter: Anita Iren Bjerke

Velkommen til skolestart!

Velkommen tilbake til siste skoleår på Kringsjå skole. Dagen starter som vanlig kl. 0830, og vi samles først i garderoben til 7. trinns klasserommet (nærmest trappa). 

Det er Anita og Bjørn Marius som fortsatt er kontaktlærere. Jan Erik er med oss som timelærer/s-lærer, mens Tommy fortsetter som fagarbeider på mandager, tirsdager og torsdager. Nye på trinnet er Marius Brodin som blir timelærer i kroppsøving, og Christine Elise Hartvigsen som er fagarbeider på onsdager og fredager. I tillegg får vi med oss Anna Mollestad Byberg som er lærling i barne- og ungdomsarbeid på onsdager. 

Viktig info om oppstartsdagene:

Fredag skal vi til Aqurama og ha svømmeundervisning. Vi drar med buss kl. 0950 og returnerer fra byen 1145. Husk å ta med badetøy, håndkle, samt hårstrikk for de som har langt hår. Vi spiser litt før vi drar, så ta med ekstra mat/frukt. Vi spiser resten av nista når vi kommer tilbake. 

Mandag 17. skal hele mellomtrinnet på oppstartstur til Kvarenesstranda. Vi skal sykle, så husk å sjekke bremser og gir, og ta med hjelm. Alle skal ha med redningsvest/flytevest. Husk nok mat og drikke. Det er lov til å ha med kjeks. Vi tar en opptelling de første dagene for å sjekke interessen for å ta med eget fiskeutstyr, og gå ut på odden for å fiske. Viktig at alle er kledd for en hel dag ute. Yr lover sol, så da er nok drikke og solkrem viktig. 

Vi gleder oss til et nytt og spennende skoleår! 

Hilsen alle voksne på 7. trinn