Tusen takk til alle som har bidratt til en fantastisk skolegårdsfest. Alle som var tilstedet, alle som hjalp til med kaker, kaffi, kiosk, lykkehjul, vakter og alle organisasjoner som var med.
Festen startet med en tale av rektor Berit sammen med Henrik og Jakob Ingebrigtsen, leder og nestleder i elevrådet og vara ordfører i Sandnes. Et bilde av Team Ingebringtsen ble avduket og deretter danset alle sammen Blime dansen før Lura skolekorp spilte noen flotte sanger.
Da var skolegårdsfesten åpnet.
Mange lag og organisasjoner bidro med sine aktiviteter: Speideren hadde telt og barna fikk grille marsmellow. Hafrsfjord sykleklubb hadde med ramper til å sykle på. Lura Idrettslag hadde innebandy og håndball. SFO hadde ansiktsmaling og salg av lapper. Lura skole hadde svampekasting, tegnekonkurranse og disko. Smeaheia sjakk klubb stilte med sjakkbrett og dyktige spillere. Komiteen/FAU hadde laget lykkehjul og hadde kiosksalg.
Vi håper at alle hadde en flott kveld sammen med oss.