UT! Alternativ læringsarena

Fra høsten 2026 starter vi opp en alternativ læringsarena på Grim skole. 
Tilbudet heter "UT!" og det vil komme mer informasjon om dette på foreldremøtene.

Link til infosiden vår: UT!

Hva går det ut på?
En gruppe elever er ute i naturen én skoledag i uka sammen med pedagog og miljøveileder. Gruppa vil gjennom naturlige situasjoner øve på å ta hensyn til hverandre og seg selv, planlegge og forberede en tur og evt. utstyr vi trenger. De vil øve på praktiske ferdigheter og samarbeid. 

Hvem er det for?
Tilbudet er for elever som strever med å mestre den ordinære skolehverdagen og klasserommet. Det er for de elevene som selv ønsker å være ute i naturen og som kan få et positivt utbytte av det. Alle kan søke/henvende seg angående tilbudet, og det er koordineringsgruppen som vil vurdere størrelsen på gruppen og hvem som bør tilbys plass. 

Når er oppstart?
Målet er å kunne starte opp innen oktober. Dette er et helt nytt tilbud, og vi trenger noe tid på å behandle søknader/henvendelser som kommer inn, samt gjøre gode vurderinger rundt hvilke elever som kan få et godt utbytte av tilbudet.