Skoleskyss

Skoleskyss

Ruteplan over skoleskyss finner dere nederst som eget vedlegg.

Alle elever som har rett på gratis skoleskyss, får utlevert busskort på skolen en av de første dagene i det nye skoleåret. De første dagene kan eleven bruke skolebussen selv om de ikke har fått kort. Det er også svært viktig at alle leser informasjonen nedenfor om hvilke regler som gjelder for bruk av busskort.

Generell informasjon om skoleskyss finner du her: http://https//www.akt.no/planlegg-reisen/skoleskyss/

Når avstanden mellom skole og hjem er mer enn 4 km, har elever på ungdomstrinnet i grunnskolen i Kristiansand rett til gratis skoleskyss. På Grim skole vil dette i praksis si at ordningen kun gjelder enkelte elever bosatt på Hellemyr. Avstanden mellom hjem og skole måles digitalt hos Agder Kollektivtrafikk (AKT). Dersom avstanden er mindre enn 4 km, enten ved å kjøre ordinær busstrasé eller ved å gå eller sykle sykkelveien fra Hellemyr via Grotjønn til Grim skole, har ikke eleven rett på gratis skoleskyss. 

Måleverktøy finner du her: http://https//www.akt.no/planlegg-reisen/skoleskyss/verktoy-mal-avstand-mellom-hjem-og-skole/

 

Skolebusskortene skal kun brukes tur/retur skolen, og fortrinnsvis på skolebuss. 
Elever som bor en uke av gangen på to ulike adresser, kan i prinsippet få skolebusskort til den ene, eller begge adressene dersom avstanden til skolen er mer enn 4 km.

Les informasjon om delt bosted her: http://https//www.akt.no/planlegg-reisen/skoleskyss/skyss-til-grunnskole/

Om det skulle oppstå behov for midlertidig transport til og fra skolen pga sykdom eller skader må dette dokumenteres med legeerklæring. Ta kontakt med kontorleder på skolen for informasjon.